Ilawska Panorama Krzywe

A A A

Rodzinny Turniej FIFA 17 już za nami
W środę 28 grudnia iławski Ośrodek Psychoedukacji zamienił się w rodzinne centrum gier i zabaw. Atrakcją i wydarzeniem, które przyciągnęło na Chełmińską 1 około 40 osób, był Świąteczny Turniej Rodzinny FIFA 17.

Propozycja Urzędu Miasta była o tyle oryginalna, że w graniu na konsoli uczestniczyły zarówno dzieci, jak i starsi członkowie rodziny. Jedną drużynę mogła stworzyć osoba dorosła (np. rodzic, wujek lub starszy kuzyn) oraz dziecko. Ponadto wszystkie mecze zostały okraszone komentarzem iławskiego pasjonata piłki nożnej oraz finalisty konkursu Eurosport „Komentarz ma moc” Błażeja Łukaszewskiego, który swoje zadanie wykonał wzorowo. Równolegle można było pograć w piłkarzyki, tenisa stołowego czy bilard. Najmłodsi odnaleźli ciekawe zajęcia na sali świetlicowej ośrodka, gdzie dzieci miały do dyspozycji zabawki i boisko do minipiłki nożnej. Już teraz wiadomo, że nie było to ostatnie tego typu wydarzenie organizowane przez Urząd Miasta w Iławie.

O godzinie 16:00 w pomieszczeniu konferencyjnym Ośrodka Psychoedukacji zebrało się kilkadziesiąt osób zainteresowanych uczestnictwem w rodzinnym turnieju w grę FIFA 17. Kilkanaście minut po oficjalnym przywitaniu i opowiedzeniu o idei wydarzenia organizatorzy przeszli do konkretów. Uczestnicy poznali zasady turnieju oraz rozlosowano drużyny spośród 16 najlepszych zespołów Europy. Nie zabrakło gigantów pokroju Realu Madryt czy Manchesteru United. Organizator nie zapomniał również o szybko rozwijających się AS Monaco, SC Napoli czy Borussii Dortmund. Już po pierwszym meczu, w którym zmierzyły się Atletico Madryt z Monaco, stało się jasne, że niespełna czterogodzinny turniej przyniesie ogrom emocji i zwrotów akcji. W trakcie turnieju zostało rozegranych 14 ośmiominutowych spotkań, w których wzięło udział 28 osób. Przeważały pary „tata z synem”. Byliśmy świadkami dwóch dogrywek oraz jednej serii rzutów karnych. Zwycięzcą w finale całej rywalizacji piłkarskiej na konsoli XBOX ONE okazała się drużyna Realu Madryt reprezentowana przez Pawła Niechczyńskiego i Jakuba Niechczyńskiego, która pokonała drużynę Borussii Dortmund, w którą wcielili się Paweł i Piotr Latoszkowie wynikiem 2-1. Zaszczytne 3. miejsce drużyną AS Monaco zajęła rodzina Ebert. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, a gracze nie kryli swojego zadowolenia. Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju, a szczególnie drużynom z podium.

Komentarz naprawdę ma moc – to potwierdził Błażej Łukaszewski, który użyczył swojego komentatorskiego głosu. Wybrzmiewał on w sali konferencyjnej Ośrodka Psychoedukacji od losowania drużyn aż po finał turnieju. To był popis wielkiej wiedzy o piłce nożnej, połączonej z umiejętnościami dykcyjnymi oraz sztuką improwizacji.

To na pewno nie ostatnie tego typu przedsięwzięcie. Potrzeba łączyć pasje pokoleń, potrzeba też łączyć pokolenia pasją, jeśli jest to tylko możliwe. Dlaczego nie mogą to być właśnie nowoczesne technologie i gry? Warto nadmienić, że Urząd Miasta Iławy przystąpił w tym roku do międzynarodowego projektu Erasmus + SPAHCO, którego głównymi założeniami są stworzenie gry online dla rodzin oraz aplikacji skierowanej dla rodziców.

20161228 164404 HDR20161228 174720 HDR20161228 194818