Ilawska Panorama Krzywe

A A A

www.ilawa.pl hewelianum ilawa centrum ak„MATEMATYCZNY poCIAG” to autorska, interaktywna wystawa mobilna, opracowana i przygotowana przez gdańskie Centrum Hewelianum. Składa się na nią 20 samodzielnych stanowisk, przystosowanych do łatwego montażu oraz ekspozycji w dowolnym miejscu. Intuicyjne instrukcje na tabletach sprawią, że królowa nauk nie będzie już miała przed nikim tajemnic!

„MATEMATYCZNY poCIAG” to niesamowita podróż w świat logicznych łamigłówek, zagadek i zadań. To także pole dla wyobraźni przy konstruowaniu kształtów z tangramów, konstrukcji z klocków czy słomek - wystawa, na której można dotknąć matematyki!

Rozwiń swoją wyobraźnię, ułóż znane twierdzenia, dopasuj elementy, sprawdź czy posiadasz złote proporcje, a przy tym wszystkim zobacz piękno otaczających Cię liczb!

Masz ochotę ułożyć domino lub zagrać w grę logiczną? Chcesz zbudować niesamowitą drewnianą konstrukcję, a może tylko jej kolorowy szkielet? Pomóż samochodzikowi pokonać zakręconą drogę! Wprowadź piony do domu i zmierz się z liczbą Pi.

Przy okazji zwiedzania wystawy poznasz ciekawe łamigłówki. Dowiesz się, czy byłbyś dobrym ślusarzem i jak poszłoby Ci budowanie piramid.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy interaktywnej dedykowanej dzieciom i młodzieży pn. „Matematyczny Pociąg”, która odbywać się będzie w terminie od 8 października do 4 listopada 2018 roku w Centrum Aktywności Lokalnej w Iławie przy ul. Wiejskej 2D. Wystawa kierowana jest głównie do szkół; nauczycieli, pedagogów, wychowawców, pracujących z dziećmi, ale również do rodziców.

Miejsce wystawy:
Centrum Aktywności Lokalnej w Iławie,
ul. Wiejska 2D,
14 – 200 Iława.
Osoba do kontaktu: Wojciech Jankowski tel. 510 093 779

Organizatorami wystawy są: Urząd Miasta Iławy, Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych (ESWIP).

Partnerami wystawy są: Stowarzyszenie Przyjaźni Dzieciom, Studio Nauczania MathRiders Iława.

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o zgłoszenie terminu przybycia poprzez dedykowany formularz zgłoszeniowy.

 

 Ulotka2 1  Ulotka2 2