Ilawska Panorama Krzywe

A A A

Aktualności

plakat Wojtasik

Już najmłodsi trafiają na szkodliwe treści, jak pornografia, przemoc, czy szkodliwe wzorce zachowania. Problemem są również uwodzenie w sieci czy szereg zagrożeń dla prywatności dzieci i młodzieży. Pierwszym i najważniejszym ogniwem bezpieczeństwa dzieci są rodzice.
Często jednak nie są oni w pełni świadomi swojej roli oraz nie wiedzą co robić, żeby dziecko unikało zagrożeń lub jak reagować na sytuacje kryzysowe. Na domiar złego większość dzieci deklaruje, że nie postrzega rodziców jako osób, u których szukałoby pomocy w sytuacjach zagrożenia.
Dlatego niezmiernie ważne jest uświadomienie rodzicom ich roli w zapewnianiu dzieciom bezpieczeństwa online, już od najmłodszych lat.
Najlepiej służy temu przybliżenie im specyfiki internetowych zagrożeń przy jednoczesnym wskazaniu sposobów na ich unikanie i skuteczne reagowanie.
Spotkanie prowadzi ŁUKASZ WOJTASIK – ekspert Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
Od ponad 20 lat zajmuje się zapobieganiem zagrożeniom dla dzieci i młodzieży. Jest autorem pierwszej polskiej kampanii społecznej poświęconej tematowi zagrożeń online – „Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie” z 2004 roku.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Zapisy w Ośrodku Psychoedukacji, tel. 89 649 92 00

 Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym pikniku przy Ośrodku Psychoedukacji w Iławie, tym razem wydarzeniem rozpoczynamy nowy rok szkolny dla naszych pociech.piknik rodzinny sasiedzkie klimaty 2022

24 czerwca br. od godziny 15:30 zapraszamy na ul. Chełmińską 1 piknik rodzinny3

Platforma Iławskiego Budżetu Obywatelskiego wystartowała. Czekamy na Wasze pomysły do 15 lipca!
IBO2023 to pół miliona zł do dyspozycji naszych mieszkańców.

60 000 zł na tzw. projekty miękkie: wydarzenia sportowe, kulturalne, gry miejskie, warsztaty, pikniki, spotkania....
440 000 zł to środki na inwestycje, nowe atrakcje na mapie Iławy!

Jak zgłosić projekt ?
Przez platformę IBO - https://ilawa.budzet-obywatelski.org/
Razem zmieniajmy naszą Iławę!

www.ilawa.budzet obywateslki.org.2