Ilawska Panorama Krzywe

A A A

Aktualności

Urząd Miasta włączył się w Kampanię Radia Eska – „Razem przeciw depresji” – (https://www.eska.pl/razemprzeciwdepresjigminamiejskailawa). Na wskazanej stronie znajdują się materiały dotyczące profilaktyki depresji - artykuły i podcasty, film interaktywny, informacje o miejscach pomocy. W ramach kampanii planujemy przeprowadzić szereg działań, między innymi szkolenia dla profesjonalistów pracujących z rodziną.

Zapraszamy na spotkania w Ośrodku Psychoedukacji, ul. Chełmińskiej 1 w Iławie:

  • „Samouszkodzenia u dzieci i młodzieży – uwarunkowania, przyczyny, interwencja”. PROWADZĄCA: Monika Gurgielewicz;
  • TERMIN: 29.02.2024 godz. 9.00 – 14.00;
  • TEMATYKA: definicja, funkcje zachowań autoagresywnych, reagowanie i pomoc, rozmowa interwencyjna, współpraca z rodzicami, doraźne działania zabezpieczające, działania terapeutyczne, samouszkodzenia a zachowania samobójcze.

ODBIORCY: nauczyciele, pedagodzy i psycholodzy szkół podstawowych (klasy 6-8) i szkół ponadpodstawowych, kuratorzy rodzinni, asystenci rodzin.

 

  • „Dziecko w kryzysie - z jakimi problemami mierzą się dzieci na podstawie doświadczeń konsultantek telefonu zaufania”. PROWADZĄCE: Aleksandra Machnik i Marta Kolczyńska – Filipowicz; Psycholożki z telefonu zaufania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
  • TERMIN: 6 marca, godz. 10.00 – 15.00
  • TEMATYKA: Dziecko w kryzysie; Kryzys dziecka/nastolatka w kontekście rozwojowym

Po czym poznać, że dziecko przeżywa kryzys - alarmujące sygnały. Rozmowa wsparciowa, czyli jak rozmawiać z dzieckiem o problemach. Co pomaga a co utrudnia taką rozmowę?

Co mogę zrobić jako pracownik szkoły? Zagrożenia związane z pozostawieniem dziecka samego w kryzysie. Kiedy pomoc specjalistyczna jest niezbędna i gdzie jej szukać?

Rodzice dziecka w kryzysie – co mogą przeżywać, jak reagować i jak z nimi rozmawiać.

ODBIORCY: nauczyciele, pedagodzy i psycholodzy szkół podstawowych (klasy 4-8) i szkół ponadpodstawowych; kuratorzy rodzinni, asystenci rodzin.

 

Spotkanie dla rodziców:

Spotkanie odbędzie się w auli Szkoły Podstawowej nr 5 w Iławie ale zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców, profesjonalistów pracujących z dziećmi z terenu miasta.

  • Jak rozmawiać z dzieckiem/nastolatkiem o trudnościach?”. PROWADZĄCE: Aleksandra Machnik i Marta Kolczyńska – Filipowicz; Psycholożki z telefonu zaufania FDDS.
  • MIEJSCE I TERMIN: Aula Szkoły Podstawowej nr 5, w dniu 6 marca w godz. 16.00-18.00
  • TEMATYKA: Z jakimi problemami mierzą się dzieci – na podstawie doświadczeń konsultantek telefonu zaufania? Co utrudnia dzieciom zwrócenie się do dorosłych w swoim otoczeniu? Jak rozmawiać z dzieckiem/nastolatkiem o trudnościach?                              

ODBIORCY: rodzice dzieci ze wszystkich szkół i przedszkoli.

 

Zapraszamy do udziału w spotkaniach. Kontakt i zapisy pani Małgorzata Gawińska tel. 896499202. Termin zgłoszeń 26 lutego 24 r.

Ilość miejsc ograniczona.

Wspólnie z radio ESKA dolączyliśmy do ogólnopolskiej akcji walki z depresją wśród dzieci i młodzieży. Więcej informacji o akcji znajdziesz klikając w obrazek.

Zrzut ekranu 2024 02 12 082722


IMG 20240116 100915  IMG 20240116 102049  IMG 20240116 100927
 IMG 20240116 101334 IMG 20240116 101459 IMG 20240116 101334
 

 Krótki filmik po kliknięciu w obrazek Zrzut ekranu 2024 01 16 163449

 

 


 

logas ick os gmi

Serdecznie zapraszamy na premierę sztuki Wiliama Mastrosimone w wykonaniu naszej iławskiej młodzieży.

Za adaptację i reżyserię odpowiadają: Ewa Śmigielska i Danuta Rytel z Iławskiej Grupy Aktorskiej.

Już 5 lutego 2024 r. o godzinie 17:00 w iławskim Kinoteatrze Pasja.


Julia Bilicka, Natalia Ciesielska, Natalia Ewertowska, Karolina Janik, Wiktoria Koprowska, Piotr Kowalewski, Kinga Kulwicka, Julia Maliszewska, Maja Młotek, Justyna Pawłyszyn, Zofia Petaś, Adrianna Safianowska, Zuzanna Święck, Sarah Wiśniewski, Wojciech Włodarski

FOTKA GR TEATR


W marcu 2023 r. jako Ośrodek Psychoedukacji ogłosiliśmy w szkołach ponadpodstawowych w Iławie rekrutację na zajęcia teatralne. Zgłosiło się 23 młodych ludzi w wieku 15 - 17 lat z:

Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie,
Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie,
Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie.
 
Do prowadzeniu zajęć teatralnych zaprosiliśmy znaną w Iławie grupę teatralną.
Od kwietnia 2023 prowadziliśmy warsztaty teatralne ⯑ z naszą młodzieżą. Zajęcia prowadzone były cyklicznie przez reprezentantki grupy IGA - Iławska Grupa Aktorska (Stowarzyszenie Teatr i Film). ⯑‍♂️
Wstępnie premierę zaplanowaliśmy na grudzień 2023, jednak ze względu na zmianę wnętrza centrum kultury musieliśmy przesunąć to wydarzenie na 2024 rok.
W ostatnich dniach próbujemy swoich sił już na scenie teatralnej w Iławskie Centrum Kultury.
W lutym 2024 roku zapraszamy Was na premierę naszego spektaklu. 
 
Zajęcia prowadzone są w ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki Uzależnień i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.
Zrzut ekranu 20230208 142631

Wstęp jest bezpłatny ale wejściówki można odebrać w Ośrodku Psychoedukacji w Iławie na ulicy Chełmińskiej 1. 

Liczba miejsc jest ograniczona!

 jestes trup 9

 


Scenariusz spektaklu został stworzony w momencie, gdy amerykańska fala morderstw w szkołach sięgnęła zenitu. „Pif-Paf! Jesteś trup!” brzmi trochę jak tytuł komedii. To jednak trudny dramat, opowiadający nadzwyczaj mądrze o wciąż aktualnych problemach nastolatków i wynikających z nich konsekwencji.
To historia młodego chłopaka, który przychodzi do swojego liceum z karabinem. Rozwala znajomych. Rozwala nauczycieli. Zabija dziewczynę, którą kochał, chłopaka, któremu zazdrościł, dwoje nieznajomych i przyjaciółkę z dzieciństwa. Chciał zabić, nie chciał by umarli. Brzmi brutalnie?
Kto zawinił, dlaczego takie rzeczy mają miejsce?
Ten spektakl nie może przejść bez echa, powinna go zobaczyć młodzież, rodzice, nauczyciele, my wszyscy ,to sztuka zagrana przez młodzież, poruszająca i dająca do myślenia!  Zagłębia się w psychikę zagubionych nastolatków, którzy nie znajdują zrozumienia wśród swoich rówieśników, rodziców, nauczycieli i stara się znaleźć źródło ich problemów.

pif paf 3

Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych z Iławy do udziału w turnieju.

Formularz zgłoszeń, znajduje się tutaj (klik). Zapisy tylko do godziny 18:00 26 stycznia 2024 r.

1 luty 2024 r.m