Ilawska Panorama Krzywe

A A A

Aktualności

Zrzut ekranu 2023 09 19 14081617. Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie jest największym w Polsce cyklicznym wydarzeniem dotyczącym bezpieczeństwa dzieci online. Skierowana jest do przedstawicieli instytucji edukacyjnych, organizacji pozarządowych, administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości oraz branży internetowej.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 2629 września w formule hybrydowej. Składa się na nie dwudniowa konferencja (26–27 września) w Focus Hotel Premium Warszawa (ul. Suwak 15, Warszawa) oraz dwa dni webinarów (28–29 września). Organizatorzy przewidzieli 450 miejsc podczas wydarzenia stacjonarnego oraz nielimitowany udział online (transmisja na żywo).

W tym roku na Konferencji wystąpią "
⯑ prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalski
⯑ Profesor na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kierownik wielu projektów badawczych. Specjalista w komunikowaniu, edukacji medialnej i trudnych zachowaniach.
⯑ Magdalena Bigaj
⯑ Twórczyni i prezeska Fundacji Instytut Cyfrowego Obywatelstwa. Ekspertka ds. edukacji i higieny cyfrowej. Autorka książki „Wychowanie przy ekranie”. Umieszczona na liście 100 Kobiet Roku 2022 przez magazyn Forbes Women.
⯑ Sylwia Kowalska
⯑ Współtwórczyni Fundacja Autism Team. Inicjatorka Klubu Świadomych Rodziców i Społecznego Pogotowia Interwencyjnego. Ekspertka w edukacji włączającej i propagatorka idei samostanowienia.
⯑ dr Inez Okulska
⯑ Kierownik Zakładu Inżynierii Lingwistycznej i Analizy Tekstu w NASK. Dyrektor Departamentu Innowacji i Technologii w Ministerstwie Cyfryzacji. Ekspertka w cyberbezpieczeństwie i detekcji niepożądanych treści.
⯑ Influencer parentingowy, dziennikarz, radiowiec. Założyciel projektu SuperTata, propagującego idee bycia lepszym rodzicem.
⯑ Ada Florentyna Pawlak
⯑ Antropolożka technologii, prawniczka i historyczka sztuki. Specjalistka w kulturze cyfrowej i implikacjach technologii.
⯑ Matej Bednar
⯑ Młody aktywista i uczestnik programu Better Internet for Kids Youth, zaangażowany w bezpieczeństwo internetowe młodych ludzi.
⯑ Prezes Fundacja Orange, psycholog i politolog. Zaangażowany w edukację informacyjną i cyfrową dla dzieci i młodzieży.
⯑ Mateusz Mrozek
⯑ Dyrektor Pionu Ochrony Informacyjnej Cyberprzestrzeni NASK. Ekspert w komunikacji kryzysowej i monitoringu mediów. Zbudował innowacyjny zespół identyfikacji i neutralizacji niepożądanych treści w sieci.
 
Zapraszamy do zapisów na Konferencję w formie online. Miejsca na udział stacjonarny oraz miejsca na liście rezerwowej zostały zapełnione.
 

bezchemiinadrodzeBez chemii na drodze

Strona internetowa ogólnopolskiej kampanii „Bez chemii na drodze” poświęconej ryzyku związanego ze skutkami używania substancji psychoaktywnych wśród użytkowników ruchu drogowego.
https://bezchemiinadrodze.pl/

ciaza bez alkoholuStrona edukacyjna przeznaczona dla specjalistów zajmujących się profilaktyką FASD i pomocą dzieciom z FASD oraz rodziców/opiekunów wychowujących dzieci z FASD.

Na stronie znajdują się także informacje o miejscach diagnozy i wsparcia dla osób po płodowej ekspozycji na alkohol. Strona zawiera również opis pierwszej edycji kampanii Ciąża bez alkoholu z 2006 roku, w tym materiały do pobrania.
http://ciazabezalkoholu.pl/

krzywoweszlo 768x408Krzywo weszło

Aplikacja ogólnopolskiej kampanii społecznej „Krzywo Weszło – Zmień Ustawienia” wraz z interaktywną grą edukacyjną dla młodzieży.
https://krzywoweszlo.pl/