Ilawska Panorama Krzywe

A A A

Aktualności

27 lutZapraszamy na bezpłatne spotkanie z lekarzem rodzinnym i psychologiem!
Dowiedz się, jak rozumieć zachowania dzieci w trudnych sytuacjach, jak je wspierać i wyposażać w umiejętności radzenia sobie oraz jak dbać o ich odporność – zarówno psychiczną, jak i fizyczną.
⯑‍⚕️ PROWADZĄCE:
⯑ Anna Chlebowska-Kulik – lekarz rodzinny
⯑ Paulina Krasowska – psycholog w Ośrodku Psychoedukacji
⯑ Termin: 27 lutego 2025 r.
⏰ Godzina: 17:00
⯑ Miejsce: Aula, Szkoła Podstawowa nr 5, Iława
⯑ Spotkanie jest bezpłatne!
⯑ ZAPISY:
2/telefonicznie: 510 093 779
3/osobiście: każdy czwartek (15:00 - 18:00) w SP nr 5
Przyjdź i dowiedz się, jak wspierać swoje dziecko w zdrowym i świadomym rozwoju! ⯑⯑‍⯑‍⯑

Zapraszamy organizacje pozarządowe; stowarzyszenia, fundacje do zapoznania się z ogłoszeniem otwartego konkursu ofert na realizację w 2025 r. zadań własnych Gminy Miejskiej Iława w zakresie tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu.

W dniu 24 stycznia br. Burmistrz Miasta Iławy ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację w roku 2025 zadań publicznych w zakresie tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu w Gminie Miejskiej Iława.

Termin składania upływa o godzinie: 15:15 w dniu 7 lutego 2025 roku.

Miejsce: Kancelaria Urzędu Miasta Iławy, ul. Niepodległości 13

Pełna treść zarządzenia wraz z ogłoszeniem konkursowym i niezbędnymi załącznikami znajduje się w na stronie:

https://bip.umilawa.pl/10112/6461/Zarzadzenie_Nr_0050-10_2F2025_Burmistrza_Miasta_Ilawy_z_dnia_24_01_2025_r__w_sprawie_otwartego_konkursu_ofert_na_realizacje_w_2025_r__zadan_wlasnych_Gminy_Miejskiej_Ilawa_w_zakresie_tworzenia_warunkow_sprzyjajacych_rozwojowi_sportu/

UWAGA:

Zapraszamy także na spotkanie informacyjne związane z pisaniem wniosków w zakresie tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu.
Odbędzie się ono w dniu 4 lutego br. o godzinie 17:00 w Wydziale Polityki Społecznej, ul. Chełmińska 1

Black Red Modern Pen Love LogoW listopadzie 2024 r. w Iławie rusza projekt „Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Iławie” (LOWE). Został powołany do życia na bazie Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów z siedzibą w Iławie, ul. Wiejska 11, 14-202 Iława.

Głównym celem LOWE jest aktywizowanie dorosłych i społeczności lokalnych na rzecz rozwoju umiejętności stanowiących podstawę dla uczenia się przez całe życie, przydatnych do poruszania się na rynku pracy, dla rozwoju osobistego i rozwoju wspólnot.

Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji jest określeniem nowej roli, którą szkoły mogą pełnić w aktywizowaniu dorosłych i społeczności lokalnej na rzecz rozwoju umiejętności stanowiących podstawę dla uczenia się przez całe życie, w szczególności na obszarach defaworyzowanych. Pozwalają one na kontynuację edukacji na różnych poziomach i w różnych dziedzinach, na stawianie i osiągnie celów, na radzenie sobie w różnych sytuacjach. Są to zatem umiejętności uniwersalne ułatwiające poruszanie się na rynku pracy, potrzebne dla rozwoju wspólnot, w tym społeczności lokalnych i dla rozwoju osobistego. Inaczej nazywane są kluczowymi kompetencjami, w skład których wchodzą tzw. umiejętności podstawowe. Należą też do nich umiejętności cyfrowe, których znaczenie dla wszystkich jest obecnie oczywiste.

W oparciu o potencjał, zasoby, instytucje lokalne i współpracę ponadlokalną tworzymy ofertę uczenia się dla dorosłych. Oferta ta nie opiera się wprost na programach nauczania i podręcznikach stosowanych w edukacji dzieci i młodzieży, ale na diagnozie dotyczącej tego, jakie umiejętności są potrzebne dorosłym, jakie są ich luki kompetencji oraz jakie są ich potencjały, które można wykorzystać. Na tej podstawie tworzona jest oferta różnych treści i form uczenia się, można to sprowadzić do określenia: „szyta na miarę”. Oferta ta ma zatem charakter edukacji pozaformalnej, tj. organizowanej instytucjonalnie, ale poza oficjalnymi programami nauczania.

Utworzenie LOWE jest dofinansowane ze środków programu Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur, działanie: FEWM.06.05-IZ.00-001/24 Edukacja przez całe życie, tytuł projektu: Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Iławie, kwota dofinansowania 500 000,00 zł. Projekt będzie realizowany w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Obywatelskich.

 

Nr projektu: FEWM.06.05-IZ.00-0016/24

Partner projektu: Gmina Miejska Iława

Program: Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur (FEWiM) 2021-2027

Priorytet: FEWM.06.00 – Edukacja i kompetencje EFS+

Działanie: FEWM.06.05 – Edukacja przez całe życie

Termin realizacji: 01.11.2024 r. – 31.12.2025 r.

Kwota dofinansowania:  500 000,00 PLN

Kwota dofinansowania z UE: 447 976,56 PLN

Cel projektu: Zwiększenie dostępu min. 170 dorosłych (100 K, 70 M w tym 10 osób z niepełnosprawnościami) mieszkańców Iławy (w szczególności obszarów rewitalizowanych) do różnych form uczenia się przez całe życie poprzez utworzenie Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji (LOWE) i prowadzenie w nim działań szkoleniowych podnoszących kompetencje osobiste, zawodowe, społeczno-obywatelskie, rodzicielskie i opiekuńcze w okresie od 01.09.2024 r. do 31.12.2025 r.

plakat LOWE

plakat dofinansowanie UE

Do pobrania:

1. Regulamin LOWE w Iławie (klik)
2. Formularz zgłoszeniowy (klik)
3. Deklaracja uczestnictwa (klik)
4. Klauzula informacyjna RODO (klik)
 
 

 

Pomysłodawcami warsztatów stała się sama młodzież chcąca rozwijać swoje zainteresowania, umiejętności, pasje, a przy okazji też działać na rzecz społeczności lokalnej.  W ramach: Działania: Inicjatywy młodzieży - „Młodzi młodym”
 
Proponowane przez nią zajęcia, to idealna okazja, aby wyrazić siebie poprzez sztukę i poznać nowych ludzi z podobnymi pasjami oaz super się bawić!
Zapraszamy wszystkich młodych mieszkańców w wieku 14-19 lat na warsztaty w Iławie! 
  1. Rzeźba: 26 listopada i 4 grudnia br., Centrum Aktywności Lokalnej w Iławie, ul. Wiejska 2D, godzina 17:00,
  2. Świeczki: 25 i 28 listopada br., Wydział Polityki Społecznej, ul. Chełmińska 1, godzina 17:00,
  3. Pierniki: wtorek 10 grudnia br., Centrum Aktywności Lokalnej w Iławie, ul. Wiejska 2D, godzina 16:00,
  4. Szydełkowanie: 3 i 11 grudnia br. Centrum Aktywności Lokalnej w Iławie, ul. Wiejska 2D, godzina 16:00.

 

Wypiekowa Przygoda: Centrum Aktywności Lokalnej w Iławie, ul. Wiejska 2D, Iława

Warsztaty skupiające się na przygotowywaniu pierników. Wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość spróbowania swoich sił w wyrobach cukierniczych. Będzie również możliwość zabrania swoich stworzonych dzieł ze sobą do domu.

Mistrzostwo Drewna: Centrum Aktywności Lokalnej w Iławie, ul. Wiejska 2D, Iława

Warsztaty skupiające się na rzeźbieniu w drewnie. Wszyscy zainteresowani będą mieli okazje spróbować swoich sił sztuki rzeźbienia w drewnie. Będzie również możliwość zabrania swojego stworzonego dzieła ze sobą do domu.

Świecowa Magia: Wydział Polityki Społecznej ul. Chełmińska 1, Iława

Warsztaty skupiające się na tworzeniu świec. Wszyscy zainteresowani nauczą się podstaw tworzenia świec. Będzie również możliwość zabrania swojego stworzonego dzieła ze sobą do domu.

Włóczkowe Zaplątanie: Centrum Aktywności Lokalnej w Iławie, ul. Wiejska 2D, Iława

Warsztaty poświęcone szydełkowaniu. Wszyscy zainteresowani nauczą się podstaw tworzenia robótek. Będzie również możliwość zabrania swojego stworzonego dzieła ze sobą do domu.

Dołącz do nas i twórz coś wyjątkowego! Zgłoś się poprzez formularz: https://forms.gle/YpJKgvCfup8s22oc8
Mistrzostwo rzeźby Warsztaty swieczek  
Włóczkowe zaplątanie Wypiekowa magia  
 

plakat Razem przeciw przemocy

Głównym celem projektu jest zwiększenie skuteczności działań w zakresie przeciwdziałania przemocy poprzez:

- poprawę współpracy wszystkich służb zaangażowanych w przemoc i profilaktykę oraz wypracowanie skutecznego modelu współpracy w ramach zespołu interdyscyplinarnego,

- podniesienie wiedzy przedstawicieli instytucji w zakresie uwarunkowań przemocy i profilaktyki przemocy,

- zwiększenie dostępności usług poprzez przekazywanie wiedzy - jak, gdzie i kiedy szukać pomocy.

W ramach zadania przeprowadzone zostaną szkolenia dla przedstawicieli instytucji zaangażowanych w realizację zadań z zakresu przeciwdziałania przemocy domowej, członków grup diagnostyczno-pomocowych.