Ilawska Panorama Krzywe

A A A

Pełnomocnik Burmistrza ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień przedstawia propozycję zajęć profilaktyczno-edukacyjnych pt. ”Punkt Wyjścia”, poruszających tematy depresji, przemocy rówieśniczej, komunikacji i emocji dla uczniów szkół ponadpodstawowych w Iławie.

OFERTA ZAJĘĆ

Godzinne zajęcia w oparciu o filmy z kanału YouTube Reżysera Życia zajmującego się tworzeniem filmów edukacyjnych, skłaniających do refleksji i rozmów z młodzieżą o radzeniu sobie z problemami. Poniżej przedstawiam propozycję filmów wyświetlanych i omawianych z uczniami w zależności od potrzeb i ustaleń z wychowawcą klasy i pedagogiem.

1. „ZNIKAJĄCE DZIECI”- Film Znikające dzieci.- (STOP samobójstwom w nastoletniej depresji) powstał na potrzeby kampanii społecznej Forum Przeciw Depresji, organizowanej od 2007 roku. Film ma na celu zwrócenie uwagi na problem depresji wśród nastolatków oraz uwrażliwienie ich samych na subtelne sygnały, które wysłała nastolatek z depresją – pokazanie , że z pozoru wszystko może wyglądać normalni, a w środku człowiek przeżywa kryzys lub może przeżywać.

2. „(NIE)WIDZIALNA NASTOLETNIA DEPRESJA” –Film został zrealizowany na potrzeby 13. edycji kampanii edukacyjno-społecznej Forum Przeciw Depresji. Produkcja porusza jedną z głównych przyczyn depresji u nastolatków, jaką jest nieodpowiednio wykształcona więź w rodzinie a ta więź z dzieckiem jest kluczowa w budowaniu poczucia bezpieczeństwa.

3. „JAK nie ZGUBIĆ SIEBIE” –Film powstał w wyniku pandemii COVID-19, na potrzeby najstarszego w Polsce Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie aby zrozumieć potrzeby chorych i umierających. Produkcja opowiada o losach nastolatki, która kreuje wokół siebie fałszywą rzeczywistość, uciekając tym samym od problemów związanych z rodziną i znajomymi. Dziewczyna musi pokonać chorobę, a potem poradzić sobie ze śmiercią bliskiej osoby.

4. „NASTOLATKA W CIĄŻY”- Film opowiada hikorę licealistki , której zawalił się świat, gdy zrobiła test ciążowy. Przekonana, że nie ma na kogo liczyć – ani na chłopaka ani na rodziców, szuka pomocy w Internecie. 

5. „PIGUŁKA STRACHU” – Film opowiada historię pewnej imprezy i dylematu pewnej dziewczyny, której ktoś zrobił krzywdę. Co ma zrobić? .Zgłosić, ukryć, zapomnieć?

Celem powyższych zajęć jest dostarczenie młodzieży rzetelnych informacji związanych z depresją, przemocą, prześladowaniem i tym samym zwiększenie ich umiejętności radzenia sobie z emocjami, sposobów rozwiązywania konfliktów, szukania pomocy i wsparcia w tych trudnych sytuacjach. 

Zajęcia odbywać się będą w formie online, za pośrednictwem dostosowanej platformy z której korzysta placówka oświatowa podczas nauki zdalnej.

Więcej informacji oraz zapisy pod numerem telefonu:
89-649-92-02 Aleksandra Tomaszkiewicz e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.