Ilawska Panorama Krzywe

A A A

SKMBT C28018071011510 1

Szanowni Państwo,
spośród licznych problemów społecznych, jakie występują w naszym kraju, problemy związane z alkoholem mają szczególne znaczenie. Wynika to przede wszystkim z rozmiarów szkód alkoholowych oraz kosztów społecznych i ekonomicznych, jakie z tego tytułu ponosi budżet państwa. Konsumpcja alkoholu ma istotny wpływ za zdrowie fizyczne i psychiczne zarówno jednostek, jak i rodzin, a jej konsekwencje dotyczą nie tylko osób pijących szkodliwie, ale wpływają na całą populację. Nadużywanie alkoholu powoduje wiele szkód społecznych: zakłócanie bezpieczeństwa publicznego, przestępczość, wypadki samochodowe, przemoc w rodzinie, ubóstwo i bezrobocie. Alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji, a ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek z alkoholem. W całej Europie picie alkoholu jest odpowiedzialne za ¼ wszystkich nagłych zgonów młodych ludzi pomiędzy 15 a 29 rokiem życia. Corocznie z przyczyn bezpośrednio i pośrednio związanych z używaniem alkoholu, umiera w Polsce kilkanaście tysięcy osób, z czego połowa przypada na zgony spowodowane bezpośrednio piciem alkoholu.

W związku z powyższym serdecznie zapraszamy na szkolenie organizowane przez Urząd Miasta dla sprzedawców i osób podających napoje alkoholowe oraz właścicieli punktów sprzedaży napojów alkoholowych. Szkolenie jest częścią działań podejmowanych przez Urząd Miasta Iławy na rzecz ograniczenia dostępu osób nieletnich do substancji psychoaktywnych i ma Państwu pomóc w skutecznym egzekwowaniu zakazu sprzedaży i podawania napojów alkoholowych osobom nieuprawnionym.
Udział w szkoleniu jest bezpłatne i stanowi możliwość podniesienia wiedzy i świadomości Państwa pracowników w zakresie regulacji prawnych rozwiązywania problemów, z jakimi spotykacie się Państwo, na co dzień w swojej pracy.

Miejsce szkolenia: Ośrodek Psychoedukacji, Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie w Iławie ul. Chełmińska 1,
Termin szkolenia: 25.07.2018 r. – dwie grupy: I grupa – godz. 9:00 – 11:00  II grupa – godz. 11:30 – 13:30
Liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu na szkolenie decyduje pierwszeństwo zgłoszenia. Formularze zgłoszeniowe można dostarczyć w formie papierowej do siedziby Ośrodka Psychoedukacji lub na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O zakwalifikowaniu na szkolenie poinformujemy Państwa E-mailowo.

DO POBRANIA: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY