Ilawska Panorama Krzywe

A A A

FB IMG 1477919198144Miło nam poinformować, że od września 2016 roku Urząd Miasta Iławy współpracuje z 6 instytucjami z odległych zakątków Europy w projekcie edukacyjnym Erasmus+ o nazwie Stronger Parents – Hielthier Communities (Silniejsi rodzice – zdrowsze społeczeństwo). Udział Iławy w projekcie jest sporym wyróżnieniem, ponieważ to właśnie wydział Urzędu Miasta Iławy Ośrodek Psychoedukacji, Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie został wytypowany przez lidera, hiszpański magistrat w Ceutí, jako inicjator dobrych praktyk z zakresu profilaktyki i edukacji o zdrowym stylu życia oraz rodzicielstwie.

Partnerami Iławy w projekcie są instytucje z Hiszpanii, Danii, Chorwacji, Rumunii, Włoch oraz Turcji. Wspólnie realizowane przedsięwzięcie ma na celu poprawienie umiejętności rodzicielskich poprzez szereg warsztatów i form spędzania wolnego czasu z dziećmi oraz zaoferowanie rodzicom nowoczesnych technologicznie narzędzi profilaktycznych (aplikacja na smartofona i tablet, gra online, przewodnik).

Inauguracyjne spotkanie partnerów projektu odbyło się 24-25 października w Lorqui (Hiszpania), gdzie ustalono podział obowiązków obowiązujących podczas trwającego ponad 2 lata projektu. Ponadto każda z instytucji miała okazję zaprezentować profil działalności oraz swój dorobek. Efekty międzynarodowej współpracy i wymiany doświadczeń będzie można zobaczyć już niebawem. Do współpracy w realizowaniu założeń projektu będziemy zapraszali dzieci oraz rodziców z Iławy i okolic.

Wszystkie działania możliwe są dzięki dofinansowaniu hiszpańskiej Agencji Narodowej oraz wsparciu władz miejskich Iławy. Na sukces projektu ze strony polskiej pracują pracownicy Ośrodka Psychoedukacji.