Ilawska Panorama Krzywe

A A A

Aktywnie

www.ilawa.pl wyspa mlynska dotacje ilawa 2Projekt pn. "Zagospodarowanie przestrzeni nad rzeką Iławką w Iławie na cele turystyczno - rekreacyjne", czyli park rekreacyjny na Wyspie Młyńskiej.

Oddany we wrześniu 2017 r. teren budowy przy ul. Kościuszki ukazał się mieszkańcom i turystom jako zorganizowana strefa do aktywnej rekreacji i wypoczynku. Ideą stworzenia infrastruktury rekreacyjnej na Wyspie Młyńskiej było rozszerzenie i poprawa atrakcyjności turystycznej Iławy (ze szczególnym uwzględnieniem turystyki kajakowej) w oparciu o posiadane walory przyrodnicze wyspy znajdującej się w otoczeniu rzek: Młynówki i Iławki.

Obszar ten powiązany jest funkcjonalnie z istniejącym zagospodarowaniem turystycznym. Stanowi jego kontynuację, lecz w znacznie szerszym zakresie. Poza trasami pieszo - rowerowymi znajdziemy tu dodatkowe elementy rekreacji takie jak: fontanna, pergole z roślinnością, siłownie terenowe, linarium oraz trampoliny. Całość stanowić będzie zorganizowaną przestrzeń do wypoczynku w kontakcie z przyrodą.

 

Utworzona strefa turystyczno - rekreacyjna w formie parku obejmuje następujące elementy:

  • mała architektura: ławki i kosze na śmieci oraz urządzenia umożliwiające aktywny pobyt (siłownie terenowe, elementy placu zabaw);
  • pergola z fontanną akcentująca wejście do parku, umożliwiająca organizowanie imprez okolicznościowych;
  • budynek o funkcji zaplecza sanitarnego i technicznego przy wejściu na plażę trawiastą (sanitariaty, przebieralnie, sezonowe natryski, ochrona i dozór parku) z panelami fotowoltaicznymi;
  • zagospodarowanie cypla przy Małym Jeziorze Iławskim na strefę wypoczynkową w postaci trawiastej plaży do zażywania kąpieli słonecznych;
  • prefabrykowane kładki wykonane z przęseł kompozytowych, zapewniające ciągłość tras pieszych i rowerowych (przejścia przez rzekę Iławkę i Młynówkę) wraz z podświetlonymi barierkami;
  • różnorodne nasadzenia zieleni wraz z systemem nawadniania;
  • Ponadto uzbrojenie terenu w infrastrukturę techniczną: oświetlenie ledowe, monitoring wizyjny, przyłącza wod-kan (na potrzeby fontanny i sanitariatów).

Więcej informacji na stronie ilawa.pl

www.ilawa.pl lodowisko 2 baner Lodowisko miejskie rozpoczęło drugi sezon!

W tym roku lodowisko udało się otworzyć nieco szybciej. Pierwszego dnia w bieżącym sezonie tj. w sobotę, 24 listopada wejścia zaplanowano w godzinach: 15:00, 16:00, 18:00, 19:00 i 20:00 (o 17:00 będzie godzinna przerwa techniczna). W pozostałe dni lodowisko działać będzie od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9:30- 21:00, zgodnie z harmonogramem:

10:00 wejście 45 min.
11:00 wejście 45 min.
11:45-13:00 przerwa techniczna
13:00 wejście 45 min.
14:45:16:00 przerwa techniczna
16:00 wejście 45 min.
17:00 wejście 45 min.
17:45 -19:00 przerwa techniczna
19:00 wejście 45 min.
20:00 wejście 4 5min.

Koszt 45 minutowej sesji to 6 zł -bilet normalny i 3 zł -bilet ulgowy. Wypożyczenie łyżew kosztuje 6 zł a ostrzenie 10 zł. Dokładny cennik i regulamin korzystania z obiektu znajduje tu.

Zapraszamy dzieci i doroslych w każdym wieku! Przypominamy, że dla najmłodszych lodowisko ma niezastąpione foczki i pingwinki do nauki jazdy

Ponad 300 miłośników ścigania na rowerach przyciągnęła druga edycja rozegranego dzisiaj Wyścigu Pięciu Jezior - MTB Maratonu. Poznaliśmy wyniki imprezy, zorganizowanej przez Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji we współpracy z Nadleśnictwem Iława. Gratulujemy uczestnikom - zwycięzcom i wszystkim, którzy ukończyli zawody na każdym z trzech dystansów!

Pogotowie „Niebieska Linia” – spot
Wyścig Pięciu Jezior - MTB Maraton 2018, na starcie wyścigów
Previous Next Play Pause
1 2

 

www.ilawa.pl silownie banerW ostatnim czasie dało się zauważyć drobne prace prowadzone w różnych częściach Iławy na ulicach: Odnowiciela, Szerokiej przy ul. Chełmińskiej przy Ośrodku Psychoedukacji. Dziś juz widać efekty. To trzy nowe siłownie plenerowe, z których może skorzystać każdy.

Oprócz samej siłowni przy ul. Odnowiciela ukończono w ostatnim czasie także prace związane z doposażeniem boiska, które realizowano z Iławskiego Budżetu Obywatelskiego. Przypomnijmy, że rozbudowa infrastruktury sportowej polegała instalacji piłkochwytów i nowego oświetlenia.

Przy ul. Chełmińskiej tuż obok boiska i placu zabaw w obrębie Ośrodka Psychoedukacji przeniesiono stojące urządzenia w inne miejsce i dodano dwa nowe.

Trzecia siłownia pod chmurką, którą umiejscowiono przy ul. Szerokiej Osiedla Lubawskiego składa się trzech stanowisk.

Siłownie plenerowe to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zadbać o swoją kondycję fizyczną ale nie bardzo wiedzą jak się do tego zabrać. Na każdym urządzeniu znajdują się bowiem proste instrukcje opisujące jak z nich korzystać. Sprzęty przeznaczone są dla dzieci, dorosłych i seniorów. Ich największą zaletą jest bez wątpienia fakt, że znajdują się na świeżym powietrzu a jak wiadomo, dotleniony organizm jest bardziej wytrzymały i lepiej radzi sobie ze stresem,

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Iławy do korzystania z nowych urządzeń. Zanim jednak do nich przystąpimy konieczna jest krótka rozgrzewka, pamiętajmy o niej!

Przed nami piąta już edycja Warmińsko-Mazurskim Dni z Ekonomią Społeczną. To bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich podmiotów działających w obszarze ekonomii społecznej z regionu Warmii i Mazur. Inkubator Przedsiębiorczości Społecznej z Iławy, funkcjonujący od początku 2016 roku, włączając się w organizację tego wydarzenia przygotował dla mieszkańców atrakcyjne wydarzenie.

Odbędzie się ono już 3 czerwca (sobota).

Jest to prezentacja artykułów i usług świadczonych przez stowarzyszenia, fundację z naszego terenu. Ekonomia społeczna łączy cele społeczne i ekonomiczne, a jej istotę stanowią przedsiębiorstwa społeczne. Ważną funkcją ekonomii społecznej jest nie tylko działalność handlowa czy produkcyjna, ale integracja i rozwój społeczności, a przedsiębiorstwo społeczne działa nie dla zysku, tylko dla ludzi.