A A A

Stronger Parents

Drodzy rodzice!

Potrzebujemy Waszej pomocy! W ramach projektu "Silniejszy rodzic - zdrowsze społeczeństwo" ERASMUS PLUS prowadzimy badania dot. umiejętności społecznych rodziców. Prosimy o wypełnienie ankiety, która pomoże nam w opracowywaniu materiałów dydaktycznych.

Należy:
1. Wejść na stronę http://myparentingskills.com/Polish (uwaga na wielkość wpisywanych liter).
2. Po wpisaniu wyżej wymienionego adresu pojawi się wstęp oraz ankieta w języku polskim.
3. W pole Kod Grupy wpisujemy ALIATSpahco01 - WAŻNE!
4. Po wypełnieniu ankiety (polecenia w języku polskim) każda osoba otrzyma indywidualne wyniki oraz jej ankieta będzie podlegać analizie grupowej uczestników SPAHCO przeprowadzonej przez ALIAT.

Dziękujemy za pomoc.

20170222 093902 - zdjecie z przdszkolaJest to akcja realizowana w ramach projektu ERASMUS+ (SPAHCO), podczas której przedszkolaki z iławskich placówek dyskutować będą na temat fundamentalnych wzorców wzmacniających rodzinę.
22 lutego pracownicy Ośrodka Psychoedukacji odwiedzili grupę "Muchomorów" z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Iławie i zapytali najmłodszych m. in.:  "jakie cechy powinien posiadać silny rodzic ? Czym jest miłość, bezpieczeństwo ?". Często w żartobliwy sposób odpowiadając na trudne pytania potrafiły przekazać nam dorosłym dużo wartościowych treści.
Na razie odwiedziliśmy Przedszkole Miejskie nr 6 w Iławie a to dopiero początek!
W krótce dostępne będzą również nagrania z każdego z wydarzeń :)

Wzorem lat ubiegłych od 23 stycznia do 3 lutego w Ośrodku Psychoedukacji odbyły się Ferie Zimowe dla dzieci z klubu aktywności Junior. Od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-14:00 odbywały się różnorodne zajęcia prowadzone przez wychowawców z ośrodka. Wyjścia do kinoteatru, kulig z ogniskiem, twórcze zajęcia z kartonami, konkurencje sportowe czy zabawy z słynną chustą Klanzy to tylko niektóre z atrakcji, z których dzieci mogły skorzystać. Zwieńczeniem ferii była dyskoteka, połączona z konkursem talentów oraz spotkanie z panem policjantem o bezpieczeństwie na drodze.

20170203 130016SavedImage 20170126 114640 0620170126 102218

13 lutego w Ośrodku Psychoedukacji, Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie odbyło się spotkanie dotyczące działań ośrodka w zakresie pracy z osobami uwikłanymi w przemoc domową oraz rodzin niewydolnych wychowawczo. W czasie spotkania zostały zaprezentowane programy psychoedukacyjno-profilaktyczne, które ośrodek może realizować dla osób z warunkowym zawieszeniem kary, ograniczeniem praw rodzicielskich z terenu Miasta Iławy i skierowanych przez Sąd. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Sądu Rejonowego w Iławie, Prokuratury, Komendy Powiatowej Policji, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Burmistrz Miasta Iławy oraz członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Interdyscyplinarnego Zespołu Pomocy Rodzinie w Iławie.

DSC 0309DSC 0311

ankiety satysfakcjiDzięki współpracy z iławskimi placówkami oświatowymi odbyły się spotkania informacyjne z rodzicami w dniach 17.01-19.01.2017 roku. Podczas wizyty rodzice, którzy zebrali się na szkolnych wywiadówkach dowiedzieli się o realizowanym wspólnie z sześcioma instytucjami z odległych zakątków Europy projekcie edukacyjnym Erasmus+ o nazwie SPAHCO (Stronger Parents - Healthier Communities). Projekt ma na celu poprawienie umiejętności rodzicielskich poprzez szereg warsztatów i form spędzania wolnego czasu z dziećmi oraz zaoferowanie rodzicom nowoczesnych technologicznie narzędzi profilaktycznych (aplikacja na smartphone i tablet, gra online). Ponadto uczestnictwo OPPUiPR w projekcie ma na celu wymianę między uczestnikami projektu dobrych praktyk oraz skuteczne wdrażanie ich. Na spotkaniach rodzice zostali poproszeni o wypełnienie ankiet, które mają pomóc w tworzeniu aplikacji dla rodziców na smartphony.

W poniższym linku przedstawiamy prezentację wyników.