Ilawska Panorama Krzywe

A A A

Aktywnie

Przed nami piąta już edycja Warmińsko-Mazurskim Dni z Ekonomią Społeczną. To bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich podmiotów działających w obszarze ekonomii społecznej z regionu Warmii i Mazur. Inkubator Przedsiębiorczości Społecznej z Iławy, funkcjonujący od początku 2016 roku, włączając się w organizację tego wydarzenia przygotował dla mieszkańców atrakcyjne wydarzenie.

Odbędzie się ono już 3 czerwca (sobota).

Jest to prezentacja artykułów i usług świadczonych przez stowarzyszenia, fundację z naszego terenu. Ekonomia społeczna łączy cele społeczne i ekonomiczne, a jej istotę stanowią przedsiębiorstwa społeczne. Ważną funkcją ekonomii społecznej jest nie tylko działalność handlowa czy produkcyjna, ale integracja i rozwój społeczności, a przedsiębiorstwo społeczne działa nie dla zysku, tylko dla ludzi.

Regaty Pomarańczowe to jedne z najważniejszych dla naszego regionu zawodów sportowych. Od wielu lat zmagania odbywały się na Jezioraku w okolicach Siemian.

Regaty odbędą się w dniach 03-04.06.2017r. na akwenie Jeziora Jeziorak. Portem Regat będzie Port Śródlądowy Iława, siedziba Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Iławie, przy ul.Chodkiewicza 5.

Zgłoszenia do regat przyjmowane będą w dniu 02.06. 2017 w godz. 19.30-20.30 i 03.06.2017 r. w godz. 7.30-8.30 w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Iławie, zapisy trwają NA STRONIE: www.zgloszenia-online.pl

Dużymi krokami zbliża się wielkie sportowe święto w Iławie. Dokładnie 4 czerwca (niedziela) odbędzie się II Ogólnopolski Festiwal Biegowy o Puchar Brico Marche!!!!
W tym roku organizatorzy przewidują aż 6 biegów - na 100, 200 i 500 metrów dla dzieci, na 2 500 m - dla młodzieży i na 5 000 i 10 000 m dla dorosłych.
Podczas biegów festiwalowych będzie również prowadzona klasyfikacja AKTYWNA RODZINKA
Warunkiem zakwalifikowania do tej kategorii będzie ukończenie biegów (niezależnie od dystansu) przez co najmniej 3 członków tej samej rodziny, w tym przynajmniej 1 dziecko.

 

WAŻNE!!! na biegi dla dzieci, zapisy będą się odbywać 3 i 4 czerwca 2017 w godzinach pracy Biura Zawodów - te biegi są BEZPŁATNE!!!

Każde dziecko, które ukończy swój bieg otrzyma PIĘKNY pamiątkowy medal i nie tylko...
więcej informacji na stronie www.biegnadyche.pl

Ponad 400 rowerzystów wzięło udział w Pomarańczowym Rajdzie Rowerowym w Iławie.

MTB Maraton "Wyścig Pięciu Jezior" to była wspaniała przygoda dla osób kochających rywalizację na rowerach górskich wśród lasów i jezior mazurskiej przyrody.
Trasa wyścigu zaczynała się i kończyła w Iławie, mieście, które słynie z wielu ścieżek rowerowych.
Celem imprezy to przede wszystkim:
Propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji.
Umożliwienie dorosłym, młodzieży i dzieciom współzawodnictwa w maratonach, poprzez połączenie sportowej rywalizacji z rekreacją i zabawą.
Maraton był podzielony na 3 wyścigi: Dystans Rodzinny 10 km, Dystans Krótki 30 km, Dystans Długi 50 km.
W wyścigu rodzinnym wzięło udział 58 uczestników, dominowały w nim rodziny a najmłodszy uczestnik dystansu miał 4 lata.